Můj šálek kávy

Co byste si představili pod pojmem - můj šálek kávy? Význam tohoto názvu může být dvojsmyslný a záleží tedy na úhlu pohledu nebo na situaci. Pokud bychom měli hovořit o výborném černém moku, který slaví úspěch po celém světě a asi nikdy nepřestane být číslem jedna, tak káva je přesně to, co mnozí z nás potřebují každé ráno, aby se tak trochu probudili a otevřeli oči na ten náš svět. Věděli jste, že kolébkou kávy je asi s největší pravděpodobností Etiopie? Kávové plantáže pak byli objeveny v Arábii a odtud také pochází světoznámá arabica. Do Evropy byla ale dovezena až kolem roku 1600 a od té doby si ji můžeme vychutnat prakticky v každé restauraci, v každé domácnosti, ale díky ní vznikly také dokonalé a neskutečně voňavé kavárny, které nabízejí nejrůznější druhy kávy a její podoby. Pryč jsou ty doby, kdy jsme se jako děti koukali na to, co to naše babičky melou v tom nádherném keramickém mlýnku, který jsme si v dospělosti vystavili do své moderní kuchyně se vzpomínkou na voňavé chvíle u prarodičů. V šálku se vám tak může objevit guatemalská káva Tres  Maria, kolumbijská Supremo, která zaujme nádherně kořeněným aroma a při prvním doušku bohatou a smetanovou chutí, ale také všude známé cappuccino, které láká svou bohatou pěnou. Také je třeba se zmínit o klasické české kávě, zvané turek. I tato káva představuje určitý zvyk, zalít si mletou kávu horkou vodou. Není to nic světoborného, ale v Čechách se to ujalo. Inu jiný kraj, jiný mrav.

Kávu má rád snad každý, ale jistě se najdou i tací, kteří si raději dají jedno orosené nebo skleničku dobrého vína. Pokud máte mezi svými přáteli i milovníky výborné kávy, jistě nepohrdnou nejen pozváním na šálek tohoto černého moku, ale můžete jim v tomto směru udělat i radost a jako malý dárek nebo jako pozornost za to, že jsou vašimi přáteli nebo výbornými a spolehlivými kolegy jim koupit kvalitní a světově uznávanou kávu, třeba i v dárkovém balení.

Pokud bychom ale měli mluvit o tom druhém významu názvosloví "můj šálek kávy", můžeme v tomto směru spatřovat spíše něco, co nám není zrovna příjemné nebo co se nám moc nezamlouvá. Je to fráze, která byla již mnohokrát opakována a snad nikoho nepřekvapí. Můžeme si pod tím představit prakticky cokoliv. Můžete mít na mysli například konkrétní záliby, které probíráte se svou kamarádkou u skleničky vína a vlastně zjišťujete, že ji vlastně neznáte, protože jste si mysleli, že má ráda romantiku, přírodu a slunce. Ona sice má ráda přírodu, ale ráda se toulá po horách, spí ve stanu, ohřívá si jídlo v kotlíku na ohni a místo lodiček si kupuje kvalitní pohorky. Při tomto zjištění jste si najednou uvědomili, že to není zrovna "můj šálek kávy" a tak hledáte společnou řeč. Stejně tak můžete pohlédnout i na téma filmu, který zrovna promítají v kině a váš partner ho nutně potřebuje vidět. Prostě mu řekněte, že superhrdinové, kteří neustále zachraňují naší Zemi, nejsou zrovna "vaším šálkem kávy" a raději s ním běžte na výtečnou večeři do té nové restaurace na náměstí, kde připravují skvělého lososa.

Originalita

Netradiční dárky pro muže každého věku. Obdarovaný si musí svůj dárek vypáčit PÁČIDLEM z DŘEVĚNÉ BEDNY či vymlátit KLADIVEM z BETONOVÉ CIHLY! Bedna s páčidlem nebo Cihla s kladivem.

100% záruka

Jsme si jistí tím, že každý muž, který od Vás dostane bednu či cihlu Manboxeo, bude nadšený. Proto všechny bedny a cihly zasíláme s garancí vrácení peněz v případě nedostatků.

Non-stop podpora

Zákazník je u nás na prvním místě. Náš tým se Vašimi dotazy zabývá 24 hodin denně, dokonce i ve spánku přemýšlíme, jak Vám odpovíme, až se probudíme ;)

Přihlášení k odběru novinek

Nepropásňete slevové akce, exkluzivní nabídky a chystané novinky

Naši zákazníci

Máme již více než
50 000
spokojených zákazníků
Máme již více než 50 000 spokojených zákazníků
[cs:heureka_reviews_overeno_zakazniky]
Ověřeno našimi zákazníky
5 z 5
Box byl naprosto skvělý. Manžel byl nadšený, dalo mu práci se do boxu dostat, je opravdu bytelný a poctivě stlučený, což ještě zvyšuje zvědavost
  • + Velmi rychlé vyřízení objednávky
5 z 5
-
  • + Perfektní reklama, úžasný výběr, věřím, že si vybere úplně každý :)... Zboží krásne a zajímavé a bedna báječna... Perfektní komunikace, rychlost dodání... Proste SPRÁVNÍ LIDÉ NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ :)... Jen tak dál, všem doporučuji.
5 z 5
-
  • + rychlé dodání
  • + skvělý výběr a možnosti
  • + možnost vytištěného přání a zdobení bedny
  • + nadmíru kvalitní balení uvnitř, bednu jsem darovala a dotyčný se do ní pustil hned bez páčidla a prokopl jednu stranu bedny a ačkoliv v ní byly skleničky na whisky, láhev a břidlicové podtácky, tak kupodivu vše zůstalo vcelku - takže opravdu chválím - a to jsem měla strach, co s tím udělá PPL :)
  • + první internetová reklama, která mě zaujala natolik, abych se na stránky podívala a hned vybrala
  • + doporučuji kudy chodím!!!