DOPORUČUJEME OBJEDNAT DÁREK JIŽ NYNÍ 🎄 O BEDNY JE OBROVSKÝ ZÁJEM A MÁME JEN OMEZENÉ MNOŽSTVÍ

Můj šálek kávy

Co byste si představili pod pojmem - můj šálek kávy? Význam tohoto názvu může být dvojsmyslný a záleží tedy na úhlu pohledu nebo na situaci. Pokud bychom měli hovořit o výborném černém moku, který slaví úspěch po celém světě a asi nikdy nepřestane být číslem jedna, tak káva je přesně to, co mnozí z nás potřebují každé ráno, aby se tak trochu probudili a otevřeli oči na ten náš svět. Věděli jste, že kolébkou kávy je asi s největší pravděpodobností Etiopie? Kávové plantáže pak byli objeveny v Arábii a odtud také pochází světoznámá arabica. Do Evropy byla ale dovezena až kolem roku 1600 a od té doby si ji můžeme vychutnat prakticky v každé restauraci, v každé domácnosti, ale díky ní vznikly také dokonalé a neskutečně voňavé kavárny, které nabízejí nejrůznější druhy kávy a její podoby. Pryč jsou ty doby, kdy jsme se jako děti koukali na to, co to naše babičky melou v tom nádherném keramickém mlýnku, který jsme si v dospělosti vystavili do své moderní kuchyně se vzpomínkou na voňavé chvíle u prarodičů. V šálku se vám tak může objevit guatemalská káva Tres  Maria, kolumbijská Supremo, která zaujme nádherně kořeněným aroma a při prvním doušku bohatou a smetanovou chutí, ale také všude známé cappuccino, které láká svou bohatou pěnou. Také je třeba se zmínit o klasické české kávě, zvané turek. I tato káva představuje určitý zvyk, zalít si mletou kávu horkou vodou. Není to nic světoborného, ale v Čechách se to ujalo. Inu jiný kraj, jiný mrav.

Kávu má rád snad každý, ale jistě se najdou i tací, kteří si raději dají jedno orosené nebo skleničku dobrého vína. Pokud máte mezi svými přáteli i milovníky výborné kávy, jistě nepohrdnou nejen pozváním na šálek tohoto černého moku, ale můžete jim v tomto směru udělat i radost a jako malý dárek nebo jako pozornost za to, že jsou vašimi přáteli nebo výbornými a spolehlivými kolegy jim koupit kvalitní a světově uznávanou kávu, třeba i v dárkovém balení.

Pokud bychom ale měli mluvit o tom druhém významu názvosloví "můj šálek kávy", můžeme v tomto směru spatřovat spíše něco, co nám není zrovna příjemné nebo co se nám moc nezamlouvá. Je to fráze, která byla již mnohokrát opakována a snad nikoho nepřekvapí. Můžeme si pod tím představit prakticky cokoliv. Můžete mít na mysli například konkrétní záliby, které probíráte se svou kamarádkou u skleničky vína a vlastně zjišťujete, že ji vlastně neznáte, protože jste si mysleli, že má ráda romantiku, přírodu a slunce. Ona sice má ráda přírodu, ale ráda se toulá po horách, spí ve stanu, ohřívá si jídlo v kotlíku na ohni a místo lodiček si kupuje kvalitní pohorky. Při tomto zjištění jste si najednou uvědomili, že to není zrovna "můj šálek kávy" a tak hledáte společnou řeč. Stejně tak můžete pohlédnout i na téma filmu, který zrovna promítají v kině a váš partner ho nutně potřebuje vidět. Prostě mu řekněte, že superhrdinové, kteří neustále zachraňují naší Zemi, nejsou zrovna "vaším šálkem kávy" a raději s ním běžte na výtečnou večeři do té nové restaurace na náměstí, kde připravují skvělého lososa.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies. Více zde