Hledáte originální dárek k Valentýnu? ❤️Jen dnes do 23:59 je LOVEBOXEO - srdce plné lásky se slevou 400 Kč! 🎁 Vybírejte ZDE

Obchodní podmínky

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

I. Všeobecná ustanovení

Právnická osoba Rewild s.r.o., IČ: 03738761, DIČ: CZ03738761 (Rewild s.r.o. je plátce DPH) se sídlem Nad Konvářkou 310/13, Praha 5, 15000 je prodávajícími dárkových bedýnek Manboxeo, betonových cihel s vouchery a ostatních produktů nabízených na e-shopu www.manboxeo.cz (dále jen jako Prodávající), přičemž společnost Rewild s.r.o. zajišťuje služby vůči právnickým osobám a velkoobchodním odběratelům a vůči koncovým zákazníkům.

Tyto Všeobecné obchodní podmínky upravují smluvní vztahy a vymezují práva a povinnosti mezi prodávajícím a kupujícím, popř. třetí osobou, v jejíž prospěch je zboží objednáno. Veškeré takové smluvní vztahy se řídí obecně závaznými právními předpisy České republiky a těmito Všeobecnými obchodními podmínkami.

Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy, které neupravují tyto Všeobecné obchodní podmínky, občanským zákoníkem (zákon číslo 89/2012 Sb. v platném znění) a zákonem o ochraně spotřebitele (zákon číslo 634/1992 Sb. v platném znění). Je-li smluvní stranou jiný subjekt, řídí se vztahy neupravené těmito Všeobecnými obchodními podmínkami občanským zákoníkem (zákon číslo 89/2012 Sb. v platném znění).

Prodávájící není registrovaným distributorem lihu a prodávaný líh je určen výhradně pro konečnou spotřebu.

Prodávající má provozovnu na adrese: Manboxeo.cz, U Prioru 804/3, Praha 6, 161 00, tel. +420776838305 (Po-Pá 8-17), e-mail: podpora@manboxeo.cz (Po-Pá 8-17)

II. Vymezení pojmů

Prodávající  - je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.

Kupující – (i) kupujícím může být spotřebitel, tj. každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná; (ii) kupujícím může být také podnikatel, který zboží kupuje za účelem svého podnikání s tímto zbožím.

Příjemce zboží – je jím buď přímo kupující nebo třetí osoba, v jejíž prospěch byla smlouva uzavřena a ta s ní projevila souhlas, příp. třetí osoba, které kupující svá práva a povinnosti ze smlouvy postoupil.

Uzavření smlouvy – objednávka kupujícího je návrhem smlouvy a samotná smlouva je uzavřena okamžikem doručení závazného souhlasu prodávajícího kupujícímu s tímto jeho návrhem (potvrzením objednávky ze strany prodávajícího); od tohoto okamžiku mezi prodávajícím a kupujícím vznikají vzájemná práva a povinnosti; je-li smlouva uzavřena ve prospěch třetí osoby, ta se stává oprávněnou až okamžikem, kdy se smlouvou projeví souhlas. Dokud třetí osoba neprojeví souhlas, smlouva vyvolává účinky jen mezi smluvními stranami, které ji uzavřely – do té doby má právo na plnění ta smluvní strana, která plnění ve prospěch třetí osoby vyhradila (totéž platí, pokud třetí osoba souhlas odepřela).

Zboží -  dárkové bedny Manboxeo, drákové truhly Damboxeo, betonové cihly s vouchery, domácí pipvovary a ostatní produkty nabízené prodávajícím na internetových stránkách prodávajícího www.manboxeo.cz. Obsah beden vždy určují suroviny a produkty uvedené v detailu (písemný obsah) každého typu bedny. Vzhled beden a všech dalších produktů a podoba surovin se může měnit – fotografie jsou pouze ilustrační a informativní. Kvalita a gramáž surovin, která je uvedena v potvrzovacím e-mailu objednávky, je ovšem závazná. 

Voucher slevový poukaz, opatřený unikátním kódem a datem splatnosti. Voucher slouží ke zprostředkování možnosti nabídnout třetím osobám slevu na produkty a služby. Uplatnění a trvanlivost voucheru se odvíjí podle typu zboží a jeho příslušné detailové stránky. Způsob uplatnění voucheru je stanoven detailovou stránkou každého typu zboží.

Náhrady položek v produktech - pakliže je v dárkovém boxu (Bedny, Truhly, Armyboxeo, Pivovary, Toolboxeo, Giftboxeo, Beerboxeo, Kidboxeo, Loveboxeo, Vánoční stromečky, Výhodný set) uvedena náhrada, jedná se o změnu položky obsahu daného boxu či produktu. Tato změna je uvedena v seznamu položek v detailu produktu přímo za položkou, která není aktuálně z kapacitních důvodů výroby dostupná. Dále je také uvedena v potvrzovacím e-mailu k uskutečněné objednávce. Náhrada je vždy minimálně adekvátní svou pořizovací cenou původní položce. Náhrada není zobrazena na produktové fotografii, které mají pouze ilustrativní charakter.

 

III. Objednávka zboží

1. Kupující objednává zboží na internetových stránkách prodávajícího www.manboxeo.cz. Objednávka kupujícího je návrhem smlouvy a samotná smlouva je uzavřena okamžikem doručení závazného souhlasu prodávajícího s tímto jeho návrhem (potvrzením objednávky ze strany prodávajícího).

2. Odesláním objednávky (tj. návrhu smlouvy) kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito Všeobecnými obchodními podmínkami, a že s nimi bezvýhradně a plně souhlasí. Tyto Všeobecné obchodní podmínky tvoří nedílnou součást uzavřené smlouvy.

3. Odesláním objednávky (tj. návrhu smlouvy) kupující stvrzuje, že všechny údaje, které v objednávce uvedl, jsou pravdivé. Prodávající neodpovídá za nedoručení zboží kupujícímu, bylo-li důvodem nedoručení uvedení špatných údajů kupujícím.

4. Prodávající si vyhrazuje právo nahradit nedostupnou surovinu surovinou ve stejné nebo vyšší ceně a kvalitě.

5. Dárková balení obsahující předměty se sexuální tématikou či alkoholické nápoje nebo tabákové výrobky mohou objednávat pouze osoby starší 18 let.

6. Jakákoliv manipulace s předměty v dárkových baleních se děje na vlastní nebezpečí kupujícího, přičemž podrobnosti pro bezpečnou manipulaci s předměty v dárkových baleních určí návod, který je součástí balení.

IV. Cena a platební podmínky

1. Cena zboží

Cena zboží je uvedena na internetových stránkách prodávajícího. Cena zboží dle konkrétní uzavřené smlouvy je vždy uvedena v objednávce zboží. Cena je vždy uvedena včetně příslušné sazby DPH. Cena může být kupujícím uhrazena pouze způsoby, které jsou pro jednotlivé zboží nabízeny na internetové adrese www.manboxeo.cz (tj. pomocí GoPay,  dobírkou, bankovním převodem).

Platba musí být provedena v českých korunách. V případě úhrady  dobírkou hradí kupující veškeré bankovní poplatky tak, aby prodávajícímu byla sjednaná cena za zboží připsána na jeho účet v plné výši (viz ceník za platby).

V případě objednávky nad 20.000,- Kč bude po klientovi požadována 50% záloha a doložení potvrzení o její úhradě před expedicí zboží.

2. Cena za dopravu

K ceně zboží (viz předcházející odstavec) budou připočteny náklady za doručení zboží, stanovené v závislosti na způsobu zvolené dopravy v rámci České republiky:

 

Přepravce Termín dodání* Hodnota objednávky
Objednávka do 2000,- Objednávka nad 2000,-
  Kurýrní služba PPL Objednávky vytvořené ve všední den do 16:00 budou doručovány do 1 - 2 pracovních dní. 99,-Kč   ZDARMA
 PPL ParcelShop Objednávky vytvořené ve všední den do 16:00 budou doručovány do 1 - 2 pracovních dní. 59,-Kč   ZDARMA
  Kurýní služba GLS Objednávky vytvořené ve všední den do 15:00 budou doručovány do 1 - 2 pracovních dní. 99,-Kč  ZDARMA
  Kurýr po Praze

Objednávky vytvořené ve všední den do 10:00 budou doručovány tentýž pracovní den do 14:00

Objednávky vytvořené ve všední den mezi 10:00 - 15:00 budou doručovány tentýž pracovní den do 19:00

Objednávky vytvořené ve všední den po 15:00 budou doručovány následující pracovní den do 14:00

(Dobírku je možné hradit pouze v hotovosti)

249,-Kč   199,-Kč
 Osobní odběr Praha 6 Objednávky provedené do 16:00 je možné vyzvednout tentýž pracovní den do 17:00. ZDARMA ZDARMA
 Osobní odběr Praha 6 - EXPRESNĚ Objednávky provedené do 16:00 je možné vyzvednout tentýž pracovní den do 17:00. Objednávky "Osobní odběr Praha 6 - EXPRESNĚ" jsou zpracovány přednostně. 50 Kč 50 Kč
Zásilkovna - výdejní místo (do 5 kg) Objednávky vytvořené ve všední den do 16:00 budou doručovány do 1 - 2 pracovních dní. 69,-Kč   ZDARMA
Zásilkovna - výdejní místo (5 - 10 kg) Objednávky vytvořené ve všední den do 16:00 budou doručovány do 1 - 2 pracovních dní. 129,-Kč  59,-Kč 
*Platí v případě objednání ve všední den

 


3.Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

V. Uplatnění Manboxeo kreditu

1. Manboxeo kredit na nákup je možné použít jako prostředek úhrady zboží nabízeného Prodávajícím nebo jeho části. V případě, že cena zboží, které Kupující zvolil, převyšuje hodnotu Manboxeo kreditu na nákup, je Kupující povinen takový rozdíl doplatit.

2. Manboxeo kredit na nákup je platný v období od 1.2.2021 00:00:00 do 31.10.2021 23:59:59, není-li u jednotlivého Manboxeo kreditu na nákup výslovně uvedeno jinak.

3. Není-li Manboxeo kredit na nákup uplatněn v rámci svojí platnosti (před nebo v datum expirace), ztrácí jakoukoli hodnotu a nárok na jeho uplatnění zaniká bez náhrady.

4. Manboxeo kredity na nákup lze sčítat. Kupující tak může využít dva a více Manboxeo kreditů na nákup na úhradu zboží nabízeného Prodávajícím nebo jeho části.

5. Manboxeo kredit na nákup lze uplatnit pouze jednorázově, pokud hodnota Manboxeo kreditu na nákup převyšuje hodnotu zboží, které Kupující Manboxeo kreditem na nákup uhradil, pak zbylá částka z Manboxeo kreditu na nákup zaniká bez náhrady.

6. Manboxeo kredit na nákup není možno vrátit jinou formou, než popisují VOP, směnit za peněžní prostředky, jiný Kredit na nákup ani jiný podobný předmět, listinu či cenný papír; Prodávající si vyhrazuje právo v jednotlivých případech rozhodnout jinak.

7. Za ztrátu či odcizení Manboxeo kreditu na nákup, po jeho zaslání Kupujícímu na zadaný e-mail, odpovídá Kupující a Prodávající v těchto případech neposkytuje nový Manboxeo kredit na nákup ani nenahrazuje jeho hodnotu či kupní cenu.

8. Kopírování, pozměňování či jakékoli jiné úpravy Manboxeo kreditu na nákup osobou odlišnou od Prodávajícího je striktně zakázáno.

9. Manboxeo kredit na nákup lze použít na zboží, které Prodávající nabízí vždy v moment využití Manboxeo kreditu na nákup a za ceny, které jsou v momentě využití Manboxeo kreditu na nákup aktuální.

10. Manboxeo kredit na nákup Kupující obdrží online, formou slevového kódu, který mu bude zaslán na e-mail uvedený v objednávce. Tento slevový kód nelze uplatnit v kombinaci s žádným jiným slevovým kódem, vyjma Manboxeo kreditu na nákup.

11. Manboxeo kredit na nákup ve formě slevového kódu nelze uplatnit v kombinaci s jinou marketingovou akcí. Prodávající si vyhrazuje právo v jednotlivých případech rozhodnout jinak.

VI. Odstoupení od smlouvy

1. Kupující, který je spotřebitelem, má právo podle § 1829 občanského zákoníku odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí plnění, pokud byla smlouva uzavřena distančním způsobem, a to bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce.

2. Rozhodne-li se kupující využít tohoto práva, může tak učinit písemným odstoupením od smlouvy obsahujícím sdělení čísla účtu, kam má být zaslána zaplacená cena, doklad o koupi zboží a dále zboží, které mu bylo zasláno na základě smlouvy, od které odstupuje. Toto odstoupení včetně zboží je potřeba zaslat na adresu: Rewild s.r.o., U Prioru 804/3, Praha 6, 16100, Česká republika. Vrácené zboží by mělo být kompletní (dřevěná dárková krabice či betonová cihla včetně jejího veškerého obsahu nepoškozena), zboží ani žádná jeho část by neměla být poškozena ani použita.V případě rozbitého či poničeného balení není již nadále možné předmětné zboží vrátit.Toto písemné odstoupení od smlouvy zašle koupující na adresu prodejce, a to ve lhůtě 14 dnů

3. Kupující, který je spotřebitel, však nemůže odstoupit od smlouvy podle předchozího odstavce v případě, že předmětem této smlouvy je dodávka zboží, které rychle podléhá zkáze, nebo v případě, že bylo zboží dodáno v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit. Ostatní omezení spotřebitelovi možnosti odstoupit od smlouvy podle § 1837 občanského zákoníku tímto nejsou nijak dotčeny.

4. Prodávající vrátí kupujícímu zaplacenou cenu do 14 dnů ode dne, kdy kupující od smlouvy odstoupil, a to na bankovní účet, který kupující sdělil – viz. čl. VI. odst. 2 těchto Všeobecných obchodních podmínek.

5. V případě takového odstoupení ze strany kupujícího má prodávající právo na náhradu prokazatelně vynaložených nákladů spojených s navrácením zbožím, a to především ceny za dopravu. V souladu s informováním spotřebitele prostřednictvím vzorového poučení o možnosti odstoupit od smlouvy, před tím než spotřebitel učinil závaznou nabídku.

VII. Záruka za zboží a reklamace

1. Prodávající je povinen dodat kupujícímu objednané zboží v souladu s uzavřenou smlouvou, těmito Všeobecnými obchodními podmínkami a obecně závaznými právními předpisy.

2. Kupující je povinen bezprostředně po dodání/převzetí zboží prohlédnout a bez zbytečného odkladu, nejpozději následující den po dni, kdy zboží převzal, písemně informovat prodávajícího o zjištěných vadách. Za písemnou formu je považována i emailová forma.

3. Je-li kupující spotřebitelem platí pro odpovědnost za vady zboží následující: Nejde-li o věci, které se rychle kazí nebo o věci použité, odpovídá prodávající za vady, které se projeví jako rozpor s kupní smlouvou po převzetí věci v záruční době. Na jednotlivé součásti zboží se vztahuje následující záruční doba:

- 24 měsíců na spotřební zboží,

- 8 dnů jde-li o potravinářské zboží,

- a je-li na věci nebo na jejím obalu vyznačena v souladu se zákonem č. 110/1997 Sb. lhůta k použití věci, skončí záruční doba uplynutím této lhůty. Práva z odpovědnosti za vady u věcí, které se rychle kazí, musí být uplatněna nejdéle v den následující po převzetí zboží, jinak tato práva zaniknou.

4. Je-li kupující podnikatel, který zboží kupuje v rámci své podnikatelské činnosti, řídí se uplatnění vad zboží příslušnými ustanoveními zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku.

5. Prodávající reklamaci bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 dnů ode dne jejího řádného uplatnění, vyřídí. Pro případ zamítnutí reklamace prodávající kupujícímu vydá písemné odůvodnění (přičemž písemnou formou se pro účely reklamačního řízení rozumí i emailová forma).

6.Kupující bere na vědomí, že každá betonová cihla může mít rozdílnou tvrdost, barvu a konzistenci.

7.Kupující dále bere na vědomí, že fotografie přilepená na stěnu bedny se může lišit, jak rozměrově tak vizuelně, od náhledu v rozhraní pro nahrání fotografie.

8.Pokud máte podezření na poškození zásilky, zásilku od kurýra nepřebírejte a kontaktujte naši zákaznickou podporu na e-mail info@manboxeo.cz či linku na tel. 776 838 305.

9.V případě zjištění poškození zásilky až po jejím převzetí a otevření, kontaktujte naši zákaznickou podporu na e-mail info@manboxeo.cz či linku na tel. 776 838 305.

10.Prodávající nenese jakoukoliv odpovědnost za škody na majetku či újmy na zdraví osob způsobené nebezpečným zacházením při páčení beden či řezání zámečku truhel. 

11.Bedny s páčidlem pro děti by měly osoby do 15 let otvírat s dohledem rodičů, kteří nesou odpovědnost za případnou újmu na zdraví, kterou si tato osoba způsobí nebezpečným způsobem páčení bedny. 

VIII. Ochrana osobních údajů

Pravidla pro nakládání s osobními údaji kupujícího, tj. zpracování a další správa těchto osobních údajů, jsou dle obecného nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) obsažena v informační povinnosti  právnické osoby Rewild s.r.o., jež je pro potřeby spotřebitele zveřejněna zde. Úprava pravidel pro nakládání s osobní údaji kupujícího tedy není součástí všeobecných obchodních podmínek.

Prodávající je registrován na Úřadě pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00057168.

Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.

IX. Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu

Vážený spotřebiteli, jestli se domníváte, že jsme Vás poškodili, nebo nedostáli svým závazkům, pište na naši emailovou adresu info@manboxeo.cz

Jestli se nám nepodaří spor vyřešit přímo, na základě Zákona č. 378/2015, kterým se mění Zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, máte také právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu.

Subjektem (ADR) mimosoudního řešení spotřebitelských sporů mezi obchodníkem a spotřebitelem, je Česká obchodní inspekce, nebo jiný subjekt pověřený Ministerstvem průmyslu a obchodu, viz http://www.mpo.cz/dokument169867.html.

U České obchodní inspekce, má spotřebitel možnost podat návrh prostřednictvím on-line formuláře, dostupného na internetových stránkách České obchodní inspekce: https://adr.coi.cz/cs .

Spotřebitel může podat návrh u České obchodní inspekce nebo pověřeného subjektu nejpozději do 1 roku ode dne, kdy uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u prodávajícího poprvé.

Spotřebitel může podat návrh také prostřednictvím platformy mimosoudního řešení spotřebitelských sporů EU, která je dostupná online na: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=CS. Návrh zde může podat jenom spotřebitel žijící v EU na obchodníka se sídlem v EU.

Jestliže sporné strany nejsou spokojené s kvalitou mimosoudního řešení spotřebitelského sporu a domnívají se, že v průběhu řízení došlo k porušení Pravidel pro mimosoudní řešení spotřebitelských sporů, mohou podat stížnost na adresu Ministerstva průmyslu a obchodu nebo na emailovou adresu adr@mpo.cz.

V případě přeshraničních sporů pomáhá spotřebitelům v přístupu k příslušnému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů Evropské spotřebitelské centrum Česká republika.

Náklady spojené s mimosoudním řešením spotřebitelských sporů si strany nesou samy.

X. Autorská práva

Zákazník prohlašuje, že zasláním požadavku na výrobu daného motivu, odpovídá za vypořádaní autorských práv k případným chráněným známkám, obrázkům a nápisům. Dále prohlašuje, že si je vědom, že pokud by neměl daná práva vypořádaná, může se dopouštět porušení těchto práv. Všechna práva na případné vypořádání autorsko-právních požadavků přechází žádostí o výrobu produktu na zákazníka.

XI. Marketing

Kupující souhlasí s tím, že jím zpětně doručené či zvěřejněné multimediální soubory (fotografie, videa) prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí (včetně označení stránky prodávajícího či hashtagu manboxeo či damboxeo) a mobilního telefonu prodávajícímu, může prodávající využít pro jakékoliv marketingové účely související s předmětem činnosti prodávajícího.

XII. Závěrečná ustanovení

Tyto všeobecné smluvní podmínky jsou platné od 25.11.2022

 

 

 

Cookies

Pro snadné a pohodlné používání našeho e-shopu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".

Nastavení cookies

Zde si můžete upravit cookies dle vlastních preferencí

Potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies, abychom vám mohli zobrazovat informace v souladu s Vašimi zájmy.

Souhlas můžete odmítnout zde