Myslíme i na vegetariány! 

Máme mnoho bedýnek, kde jsou jednou z nejdůležitějších součástí masové výrobky. Ale nebojte se, tentokrát jsme mysleli i na ty z vás, kteří masu zrovna dvakrát neholdují. Připravili jsme totiž pro vás Bednu pro býložravce neboli bednu, která je určená převážně pro vegetariány. Naše bedna pro býložravce je kompletně sestavena z jedinečných produktů poctivých českých výrobců. V této bedýnce nehledejte žádná éčka ani žádné stabilizátory. Kombinace oblíbených druhů nakládané zeleniny a sladkých chuťovek přírodního původu je ideálním dárkem pro ty muže, kteří dávají přednost zelenině před masem. Pokud hledáte dárek pro vegany, tak se podívejte na naši bednu.

A co v této zbrusu nové bedýnce všechno najdete? Tak například Zeleninádu přírodně prokvašenou s jablečným octem. Tato zelenináda je lahůdkovou směsí běžné a méně obvyklé zeleniny, která prošla podobným kvašením jako kysané zelí. Skvělou chuť této speciality a dokresluje okořenění jablečným octem. Obsahuje spousty vitamínů, které jsou v použité zelenině obsaženy i díky možnostem klimatu podhůří Jeseníků.

Dále zde naleznete Bazalkové pesto, což je typická italská omáčka, která vzniká rozdrcením a třením bazalkových listů v mramorovém hmoždíři dřevěnou paličkou. Ideální na ochucení těstovin, polévek či na topinky, jednohubky, bruschetty, tousty. Vhodné je i například do salátů. A aby těch pesto nebylo málo, dovolili jsme si vám zde přibalit i Rajčatové pesto. To je tentokrát pesto ze sušených rajčat a je variací na tradiční bazalkové téma. Skvělé propojení sladko – slané chuti je naprosto delikátní.

Rajčata, jak každý určitě ví, je velice zdravá zelenina a tak přikládáme také Sušená rajčata v olivovém oleji s vlašskými ořechy. Sušená a ručně zpracovaná rajčátka jsou velice intenzivní chuti, naložené v kvalitním panenském olivovém oleji, nesolená, provoněná bylinkami a doplněná kousky vlašských oříšků. Ojedinělý doplněk je vhodný do teplé i studené kuchyně.

Aby nebyla bedna sestavená jen ze zeleniny a slaných produktů, najdete v bedýnce i sladké pochutiny jako je Medová pochoutka se směsí ořechů. To je zcela přírodní a ručně balený domácí med bez jakýchkoliv konzervantů a aromat či barviv, doplněn lahodnou směsí vlašských, lískových, kešu a para oříšků. Je ideální na konzumaci přímo nebo jako senzační doplněk na palačinky, zmrzlinové poháry či k pečivu. Další sladkou pochutinou jsou

Pečená jablíčka s máslovým karamelem. Jablíčka se pečou pomalu v předehřáté troubě, aby změkla a chytila tu správnou zkaramelizovanou vůni. Poté se přidává směs koření a čerstvý domácí máslový karamel. Ideální jako studená pochoutka na pečivo, ale chutné i v kombinaci s játrovou paštikou či bílým masem. Velice zdravým výrobkem je také Brusinkové čatní. Toto učně vyráběné čatní je zcela přírodní bez chemických konzervantů, aromat, lepku, laktózy, ořechů a GMO. Toto čatní je ideálním doplňkem ke konzumaci sýrů, která bývá často nedílnou součástí popíjení vína. Kouzlo výborné sladkokyselé omáčky lze dobře snoubit s jakýmkoliv druhem sýru.

A nebojte, pro ty z vás, kteří by toužili po větší bedýnce, máme i Bednu pro býložravce XXL. Tyto bedny jsou ideálním dárkem pro vegetariány.