Speciální káva Indonesia Sulawesi Kalossi

Manboxeo – naše produkty: Produkt #13 – 100% arabika káva Indonesia Sulawesi Kalossi

Indosnesia

Indonesia Sulawesi Kalossi

V naší zbrusu nové Bedně pro kafaře najdete speciální kávu té nejlepší chutě přímo ze Sumatry. Dvě z nejlepších a nejznámějších káv na světě pochází ze Sumatry: Mandhelding a Ankola. Obě se zpracovávají za sucha a rostou ve středozápadní Sumatře, poblíž přístavu Pandang v nadmořských výškách od 800 do 1500 metrů. Sulawesi Kalossi, které najdete v naší bedně je silnější, bez kyselosti a v chuti můžeme cítit čokoládové tóny. Aroma je výrazné a typicky kávové.

V Indonésii na ostrově Sulawesi se většina kávy pěstuje v hornatých oblastech na jihozápadě ostrova v oblasti zvané Toraja podle původních obyvatel této oblasti. Kromě tohoto názvu se pro označení místí kávy také často používá jméno Kalossi podle blízkého města. Káva se pěstuje jak na větších plantážích, tak i na malých rodinných farmách a je většinou zpracovávána mokrou metodou. Velká část místních pěstitelů zpracovává zrna polo-suchým procesem, který není příliš rozšířený, ale poskytuje kávě její velmi osobitou chuť. Zpracování probíhá tak, že se vnější slupka kávového plodu odstraní jako v mokrém způsobu, ale lepivé zbytky ovoce se nechá na zrnu zaschnout a odstraní se mechanicky až později spolu s pergamenovou slupkou.

Na Sulawesi je káva jen vedlejším příjmem, není to ve zdejším zemědělství prioritní plodina. Pěstují ji jednotlivé rodiny u domů a po sběru ji prodávají lokálním nákupčím. Ti se pak postarají o další zpracování. Je relativně těžce dostupná, protože se jí vyprodukuje velice málo (jen asi 70 tis. pytlů) a zároveň je mimo trasu obchodníků s kávou, což prodražuje její dopravu a zvedá tak cenu. Na první pohled nemusí vůbec působit lákavě, často mívá polámaná, různě velká zrna a nerovnoměrnou barvu, ale o jejích chuťových kvalitách není třeba pochybovat. Má velice komplexní chuťový profil, díky metodě zpracování má plné, těžké tělo s nízkou aciditou a zemitými tóny. Díky své příjemné hořkosti a plné chuti vynikne i s mlékem.

 

Originalita

Netradiční dárky pro muže každého věku. Obdarovaný si musí svůj dárek vypáčit PÁČIDLEM z DŘEVĚNÉ BEDNY či vymlátit KLADIVEM z BETONOVÉ CIHLY! Bedna s páčidlem nebo Cihla s kladivem.

100% záruka

Jsme si jistí tím, že každý muž, který od Vás dostane bednu či cihlu Manboxeo, bude nadšený. Proto všechny bedny a cihly zasíláme s garancí vrácení peněz v případě nedostatků.

Non-stop podpora

Zákazník je u nás na prvním místě. Náš tým se Vašimi dotazy zabývá 24 hodin denně, dokonce i ve spánku přemýšlíme, jak Vám odpovíme, až se probudíme ;)

Přihlášení k odběru novinek

Nepropásňete slevové akce, exkluzivní nabídky a chystané novinky

Naši zákazníci

Máme již více než
50 000
spokojených zákazníků
Máme již více než 50 000 spokojených zákazníků
[cs:heureka_reviews_overeno_zakazniky]
Ověřeno našimi zákazníky
5 z 5
Box byl naprosto skvělý. Manžel byl nadšený, dalo mu práci se do boxu dostat, je opravdu bytelný a poctivě stlučený, což ještě zvyšuje zvědavost
  • + Velmi rychlé vyřízení objednávky
5 z 5
-
  • + Perfektní reklama, úžasný výběr, věřím, že si vybere úplně každý :)... Zboží krásne a zajímavé a bedna báječna... Perfektní komunikace, rychlost dodání... Proste SPRÁVNÍ LIDÉ NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ :)... Jen tak dál, všem doporučuji.
5 z 5
-
  • + rychlé dodání
  • + skvělý výběr a možnosti
  • + možnost vytištěného přání a zdobení bedny
  • + nadmíru kvalitní balení uvnitř, bednu jsem darovala a dotyčný se do ní pustil hned bez páčidla a prokopl jednu stranu bedny a ačkoliv v ní byly skleničky na whisky, láhev a břidlicové podtácky, tak kupodivu vše zůstalo vcelku - takže opravdu chválím - a to jsem měla strach, co s tím udělá PPL :)
  • + první internetová reklama, která mě zaujala natolik, abych se na stránky podívala a hned vybrala
  • + doporučuji kudy chodím!!!