Sportem ku zdraví aneb hlavní důvody proč sportovat

Zdravý životní styl je téma, o kterém se hodně mluví – co si však pod ním představit? Jednotlivé návody jak „dodržovat zdravý životní styl“ se různí, ale snad všechny mají jedno společné – správně se stravovat, vyvarovat se kouření a alkoholu, mít kvalitní spánek a pravidelný odpočinek a hlavně se pravidelně a správně hýbat. To všechno už jsme slyšeli nejméně tisíckrát, ale jaké jsou důvody toho, proč to děláme je to nejdůležitější, co bychom si měli neustále připomínat.

sport

Sport

To s čím má většina lidí největší problém je pohyb, do kterého se mnoho lidí nedokáže donutit. Proto se Vám v tomto článku budeme snažit připomenout hlavní důvody toho, proč je tak důležité sportovat. Nejprve si připomeňme co pojem sport vlastně znamená. Cvičení je fyzická aktivita, která zvyšuje energetický výdej, a díky ní se zpevňují svaly a tvarují se tělesné kontury. Prvním z důvodu, proč cvičit tedy může být to, že nám sport formuje postavu a pomáhá v boji proti stále se rozšiřující civilizační chorobě, jakou je obezita. Vhodné cvičení také odstraní psychické napětí, zlepší se nám díky ní nálada a dobije energie. Aktivní pohyb je přínosný pro naše zdraví a fyzickou kondici – zlepšuje dechovou výkonnost, snižuje otoky nohou a předchází zácpě.

Také nám pomáhá se chránit před mnoha závažnými civilizačními chorobami, které vznikají v důsledku obezity, jako je například cukrovkavysoký krevní tlakateroskleróza či oběhová onemocnění. Ve všech těchto případech však musí být doplněn zdravou stravou a správným životním stylem. Další výhodou sportu je to, že se zbavíte nespavosti. Pokud se Vám stává, že máte problémy s usínáním nebo se v noci často budíte, pravidelný pohyb Vám může pomoci. Podle některých studií stačí, když budete sportovat alespoň dvakrát týdně a kvalita vašeho spánku se zlepší až o dvacet procent.

Cítíte se unavení, vyčerpaní a apatičtí? Pak sedněte na kolo, běžte si zaplavat nebo zahrát tenis. Během sportu se vylučují chemické látky, kterým se říká endorfiny. Ty vám prakticky okamžitě zvednou náladu a pomohou snížit stres a napětí. Není divu, že lékaři doporučují jakékoli cvičení jako jedno z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Cvičení také oživí váš mozek. Mentální funkce se zlepší díky produkci serotoninu v mozku. Prostě vám to bude pálit! Najednou budete mnohem produktivnější v práci a vynalézaví i ve volném čase. Sport také pomáhá navázat a utužovat vztahy. Pohyb je vždy zábavnější, když si ho užíváte s někým blízkým, ať je vaším partnerem přítelkyně nebo vaše dítě. Navíc společně dosáhnete snadněji cílů, které si stanovíte, protože se navzájem můžete podporovat.

Samozřejmě, každý z nás by si měl vybrat sportovní aktivitu podle svých zdravotních, fyzických, ale i časových možností. U sportu víc než učehokoliv jiného platí, že co je přínosné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Nejjednodušší je začít chůzí. Rychlá, energická chůze představuje jednoduchý sport, který je lehce a kdykoliv dostupný pro každého. Delší procházka ve svižném tempu prospěje vašemu kardiovaskulárnímu systému, zpevní svaly na nohou a hýždích. Zkuste se projít denně alespoň půl hodiny – třeba cestou z práce vyměňte jízdu autobusem či tramvají za procházku. Zhubnete, přirozeným způsobem si zpevníte postavu a ještě k tomu si po celodenním sezení v kanceláři nádherně provětráte hlavu.

A aby se vám sportovalo ještě o něco lépe, tak jsme pro Vás přichystali Bednu pro Sportovce!

 

 

 

Originalita

Netradiční dárky pro muže každého věku. Obdarovaný si musí svůj dárek vypáčit PÁČIDLEM z DŘEVĚNÉ BEDNY či vymlátit KLADIVEM z BETONOVÉ CIHLY! Bedna s páčidlem nebo Cihla s kladivem.

100% záruka

Jsme si jistí tím, že každý muž, který od Vás dostane bednu či cihlu Manboxeo, bude nadšený. Proto všechny bedny a cihly zasíláme s garancí vrácení peněz v případě nedostatků.

Non-stop podpora

Zákazník je u nás na prvním místě. Náš tým se Vašimi dotazy zabývá 24 hodin denně, dokonce i ve spánku přemýšlíme, jak Vám odpovíme, až se probudíme ;)

Přihlášení k odběru novinek

Nepropásňete slevové akce, exkluzivní nabídky a chystané novinky

Naši zákazníci

Máme již více než
50 000
spokojených zákazníků
Máme již více než 50 000 spokojených zákazníků
[cs:heureka_reviews_overeno_zakazniky]
Ověřeno našimi zákazníky
5 z 5
Box byl naprosto skvělý. Manžel byl nadšený, dalo mu práci se do boxu dostat, je opravdu bytelný a poctivě stlučený, což ještě zvyšuje zvědavost
  • + Velmi rychlé vyřízení objednávky
5 z 5
-
  • + Perfektní reklama, úžasný výběr, věřím, že si vybere úplně každý :)... Zboží krásne a zajímavé a bedna báječna... Perfektní komunikace, rychlost dodání... Proste SPRÁVNÍ LIDÉ NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ :)... Jen tak dál, všem doporučuji.
5 z 5
-
  • + rychlé dodání
  • + skvělý výběr a možnosti
  • + možnost vytištěného přání a zdobení bedny
  • + nadmíru kvalitní balení uvnitř, bednu jsem darovala a dotyčný se do ní pustil hned bez páčidla a prokopl jednu stranu bedny a ačkoliv v ní byly skleničky na whisky, láhev a břidlicové podtácky, tak kupodivu vše zůstalo vcelku - takže opravdu chválím - a to jsem měla strach, co s tím udělá PPL :)
  • + první internetová reklama, která mě zaujala natolik, abych se na stránky podívala a hned vybrala
  • + doporučuji kudy chodím!!!