DOPORUČUJEME OBJEDNAT DÁREK JIŽ NYNÍ 🎄 O BEDNY JE OBROVSKÝ ZÁJEM A MÁME JEN OMEZENÉ MNOŽSTVÍ

Sportem ku zdraví aneb hlavní důvody proč sportovat

Zdravý životní styl je téma, o kterém se hodně mluví – co si však pod ním představit? Jednotlivé návody jak „dodržovat zdravý životní styl“ se různí, ale snad všechny mají jedno společné – správně se stravovat, vyvarovat se kouření a alkoholu, mít kvalitní spánek a pravidelný odpočinek a hlavně se pravidelně a správně hýbat. To všechno už jsme slyšeli nejméně tisíckrát, ale jaké jsou důvody toho, proč to děláme je to nejdůležitější, co bychom si měli neustále připomínat.

sport

Sport

To s čím má většina lidí největší problém je pohyb, do kterého se mnoho lidí nedokáže donutit. Proto se Vám v tomto článku budeme snažit připomenout hlavní důvody toho, proč je tak důležité sportovat. Nejprve si připomeňme co pojem sport vlastně znamená. Cvičení je fyzická aktivita, která zvyšuje energetický výdej, a díky ní se zpevňují svaly a tvarují se tělesné kontury. Prvním z důvodu, proč cvičit tedy může být to, že nám sport formuje postavu a pomáhá v boji proti stále se rozšiřující civilizační chorobě, jakou je obezita. Vhodné cvičení také odstraní psychické napětí, zlepší se nám díky ní nálada a dobije energie. Aktivní pohyb je přínosný pro naše zdraví a fyzickou kondici – zlepšuje dechovou výkonnost, snižuje otoky nohou a předchází zácpě.

Také nám pomáhá se chránit před mnoha závažnými civilizačními chorobami, které vznikají v důsledku obezity, jako je například cukrovkavysoký krevní tlakateroskleróza či oběhová onemocnění. Ve všech těchto případech však musí být doplněn zdravou stravou a správným životním stylem. Další výhodou sportu je to, že se zbavíte nespavosti. Pokud se Vám stává, že máte problémy s usínáním nebo se v noci často budíte, pravidelný pohyb Vám může pomoci. Podle některých studií stačí, když budete sportovat alespoň dvakrát týdně a kvalita vašeho spánku se zlepší až o dvacet procent.

Cítíte se unavení, vyčerpaní a apatičtí? Pak sedněte na kolo, běžte si zaplavat nebo zahrát tenis. Během sportu se vylučují chemické látky, kterým se říká endorfiny. Ty vám prakticky okamžitě zvednou náladu a pomohou snížit stres a napětí. Není divu, že lékaři doporučují jakékoli cvičení jako jedno z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Cvičení také oživí váš mozek. Mentální funkce se zlepší díky produkci serotoninu v mozku. Prostě vám to bude pálit! Najednou budete mnohem produktivnější v práci a vynalézaví i ve volném čase. Sport také pomáhá navázat a utužovat vztahy. Pohyb je vždy zábavnější, když si ho užíváte s někým blízkým, ať je vaším partnerem přítelkyně nebo vaše dítě. Navíc společně dosáhnete snadněji cílů, které si stanovíte, protože se navzájem můžete podporovat.

Samozřejmě, každý z nás by si měl vybrat sportovní aktivitu podle svých zdravotních, fyzických, ale i časových možností. U sportu víc než učehokoliv jiného platí, že co je přínosné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Nejjednodušší je začít chůzí. Rychlá, energická chůze představuje jednoduchý sport, který je lehce a kdykoliv dostupný pro každého. Delší procházka ve svižném tempu prospěje vašemu kardiovaskulárnímu systému, zpevní svaly na nohou a hýždích. Zkuste se projít denně alespoň půl hodiny – třeba cestou z práce vyměňte jízdu autobusem či tramvají za procházku. Zhubnete, přirozeným způsobem si zpevníte postavu a ještě k tomu si po celodenním sezení v kanceláři nádherně provětráte hlavu.

A aby se vám sportovalo ještě o něco lépe, tak jsme pro Vás přichystali Bednu pro Sportovce!

 

 

 
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies. Více zde